Ako si vybrať dobré slnečné okuliare

slnečné okuliare, značkové okuliare

Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si vytvorili vlastný osobný štýl, čo je najdôležitejšie pri výbere slnečných okuliarov a všetko čo je nevyhnutné, ak ide o ochranu vašich očí. Slnečné okuliare sú koneckoncov konečným štítom na ochranu vašich očí pred škodlivými UV lúčmi a prachou. Tu sú niektoré body, ktoré treba mať na pamäti pri nákupe slnečných okuliarov.

Slnečné okuliare hrajú dôležitú úlohu pri utváraní osobitého impozantného štýlu. Ak je vaša predstava nakupovania slnečných okuliarov = jednoducho si ich vyskúšať a stačí vám pohľad do zrkadla… hm, robíte to zle, i keď základným účelom slnečných okuliarov je chrániť oči pred UV žiarením.

Nenechajte to jednoducho na náhodu, pokiaľ ide o výber správnych slnečných okuliarov. K dispozícii máte štyri dôležité kroky, ktoré môžete nasledovať ak si chcete dobre vybrať. Poďme sa na ne pozrieť:

Ochrana očí

Ochrana proti UV žiareniu v slnečných okuliaroch je veľmi dôležitá. Naozaj kvalitné slnečné okuliare blokujú 99-100% škodlivých UV lúčov. Tým sa zabráni rozvoju ochorení súvisiacich s UV žiarením.

Kvalitné slnečné okuliare vás ochránia proti dvom typom UV lúčov: UVA a UVB, ktoré môžu mať nepriaznivý efekt na vaše oči. UVB a UVA lúče môže spôsobiť šedý zákal, photokeratisis a dokonca aj rakovinu. Vždy si treba dávať pozor, aby mali okuliare aspoň 99% ochranu proti UV žiareniu. Nekupujte si slnečné okuliare, ktoré nemajú žiadne informácie o ochrane proti UV žiareniu. Ak sa slnečné svetlo odráža od snehu, vody a piesku, je nebezpečné, preto chráňte vaše oči pred slnečným jasom.

Kvalita pre vaše oči

Ďalším kľúčovým faktorom, ktorý treba zvážiť, je životnosť šošoviek a rámov slnečných okuliarov. Vysoko kvalitné šošovky sú vyrobené najmodernejšími technológiami a z vysoko kvalitných materiálov. Drahé slnečné okuliare vyššej kvality sú vždy lepšiou voľbou. Existuje celý rad rôznych materiálov používaných pri výrobe šošoviek a rámov slnečných okuliarov. Tieto materiály ovplyvňujú ich trvanlivosť, hmotnosť a výrobné náklady.

Jedným z najpoužívanejších materiálov sú polykarbonát a akryl. Môžete si jednoducho vybrať akýkoľve typ v súlade s vaším životným štýlom. Polykarbonátové sklá sú odporúčané pre aktívne typy, pretože sú odolné proti nárazu a majú nízku hmotnosť.

Akrylátové šošovky používané v slnečných okuliaroch majú vynikajúcu jasnosť. Sú lacné, avšak nie sú odolné.

Výber správneho materiálu, z ktorého je vyrobený rám okuliarov je tiež dôležitý. Rám prispieva k vášmu pohodliu, čo je veľmi podstatný aspekt pri nosení slnečných okuliarov.

Napríklad kovové rámy nie sú určené pre športové aktivity, ale sú veľmi vhodné pre módne okuliare. Trvácne, ľahké a tiež odolné proti nárazu sú nylonové rámy na okuliare. O acetátových rámoch sa hovorí, že sú najlepšie pre každodenné použitie. Sú odolnejšie ako obvyklé plastové rámy a majú nízku hmotnosť.

Dávka jasnosti

Jedným z faktorov, ktorému sa nemožno jednoducho vyhnúť, je optická čírosť. Viditeľné svetlo “transmission” (VLT) je množstvo svetla, ktoré preniká cez šošovku. VLT je ovplyvnená hrúbkou, odtieňom a povlakom na šošovke. Farby a povrchové úpravy šošoviek slnečných okuliarov môžu znížiť jas a oslnenie, a tým zvýšiť alebo znížiť priehľadnosť a ovplyvniť tak vašu viditeľnosť. Drahšie slnečné okuliare majú viac povrchových úprav ako tie lacné, často bez úpravy. To zahŕňa anti-oslnenie, anti-hmlu, úpravu proti poškriabaniu a vodu odpudzujúce povlaky, ktoré všetky pomáhajú zlepšiť vizuálnu jasnosť.

kvalitné značkové slnečné okuliare Guess

Styling a vaše slnečné okuliare

Vždy si vyberte slnečné okuliare, ktoré sa vám dokonale hodia. Dnes sa slnečné okuliare objavujú vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Je dobré sa pozrieť napríklad na kontrast medzi vašou tvárou a tvarom rámu vašich okuliarov. Napríklad, pre okrúhly tvar tváre vybráme rámy na okuliare, ktoré sú štvorcové alebo obdĺžnikové. Každé okuliare – slnečné aj dioptrické, by mali akcentovať vlastnosti vašej tváre – jej prednosti aj nedostatky. Takže vždy si vyberte taký rám na okuliare, ktorý bude zodpovedať vašmu tvaru tváre.

S týmito vedomosťami, ste pripravení si vybrať dobré slnečné okuliare. Vyberte také, ktoré ochránia váš zrak, budú pohodlné a váš pohľad cez ne bude jasný a príjemný. Nezabúdajte, že žiadne lacné okuliare vám neposkytnú potrebnú ochranu, ani kvalitu. Značkové slnečné okuliare a značkové rámy na dioptrické okuliare sú dobrá investícia, pretože sú vyrobené najlepšími technológickými postupami a z vysoko kvalitných materiálov. Buďte múdri a preziaraví, pokiaľ ide o váš zrak. Jeho poškodenie je často trvácne a nezvratné.

Leave a Comment.